.2023-2024kl. 1-2-3Wycieczka

Warsztaty międzypokoleniowe

12 października  klasa 1G wraz ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami wzięła udział w warsztatach międzypokoleniowych w Ogrodzie Botanicznym.

Warsztaty były podzielone na dwie części. Jedną z nich stanowiła kąpiel leśna. Nie, nie kąpaliśmy się w stawie, choć pogoda była piękna. Ta część zajęć polegała na poznawaniu natury różnymi zmysłami: wzroku, dotyku, słuchu i węchu.

Druga część warsztatów miała aspekt artystyczny. Dzieci i ich opiekunowie wcielili się w rolę projektantów sukni Pani Jesieni, mogli też wykonać drzewa w jesiennych barwach.

Doznania dzieci i ich opiekunów były bardzo wyczerpujące, dlatego po skończonych warsztatach można było poczęstować sie lemoniadą z domieszką miodu wyprodukowanego przez tutejsze pszczoły oraz pospacerować
po ogrodzie.

Opracowanie: Eliza Drabik