Akcja “Kocham słyszeć” w naszej szkole

W październiku oraz listopadzie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kocham Słyszeć”. Akcja ma na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z protezami słuchowymi – aparatem i implantem ślimakowym.

W ramach akcji panie Jolanta Stawecka i Małgorzata Kacprzak-Kamińska przeprowadzają w młodszych klasach lekcje, które maja sprawić, że dzieci z problemami słyszenia, noszące aparat słuchowy lub implant, nie będą wydawały się „dziwne” lub „niegrzeczne, bo czegoś nie usłyszały”.

Uczniowie wykonywali piękne prace plastyczne i zgodnie stwierdzili, że należy dbać o słuch podając praktyczne przykłady. Zainteresowanie ze strony dzieci i nauczycieli było ogromne. Już nie możemy się doczekać kolejnych lekcji.

Zapraszamy do obejrzenia dotychczasowych efektów naszej pracy.

Opracowanie: Jolanta Stawecka

Magdalena Wójtowicz