2021-2022Św 21-22

Święto Niepodległości

Jak co roku 11 listopada przypada najważniejsze polskie święto narodowe – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym tygodniu nauczyciele świetlicy przygotowywali najmłodszych uczniów do poznania historii swojego kraju, poprzez czytanie legend i opowiadań o powstaniu państwa polskiego oraz przedstawili sylwetki zasłużonych polskich bohaterów historycznych. Aby uczcić ten dzień, dzieci uczyły się pieśni patriotycznych i wspólnie je śpiewały.

Uczniowie klas drugich przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili wiadomości o polskich symbolach narodowych. Przybliżyli także wydarzenia oraz nastroje towarzyszące 11 listopada 1918 roku po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. W patriotycznej scenerii przygotowanej przez uczniów wykonano tańce z kwiatami, flagami i kotylionami oraz wykonano zdjęcia w foto budce.

Mamy nadzieję, że te zajęcia dla naszych uczniów będą niezapomnianą przygodą w świecie patriotyzmu i wolności.

Opracowanie: Aneta Gontarz i Andrzej Burek