2021-2022Św 21-22

Polska moja Ojczyzna

Na zakończenie działań związanych ze Świętem Niepodległości odbył się Drużynowy Konkurs Wiedzy o Polsce, który rokrocznie organizowany jest w naszej świetlicy. W tym roku odbył się pod hasłem „ Polska moja Ojczyzna”.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje klasowe, a poszczególne zadania konkursowe wymagały wiedzy z różnych dziedzin. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na wylosowane pytanie dotyczące ważnych faktów z historii Polski. Uczniowie musieli wykazać się także znajomością legend polskich- nie tylko warszawskich, ale również takich miast jak Poznań, Toruń czy Gdańsk. Rozwiązywali krzyżówkę tematyczną, a także układali godło Polski na czas.
Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością geografii Polski, gdyż na mapie bez trudu zaznaczyli położenie miast leżących nad Wisłą oraz odpowiednio przyporządkowali zabytki do wybranych miast. Uczniowie zmierzyli się także w quizie muzycznym, w którym musieli rozpoznać tytuł pieśni patriotycznej na podstawie wysłuchanego fragmentu melodii.

Ostatnie zdanie było skierowane do publiczności, a dotyczyło ono zagadek o Polsce.
Szczególne słowa uznania należą się pierwszoklasistom, którzy bezbłędnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania!
Reprezentanci klas zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

Wszystkim uczniom gratulujemy dużej wiedzy na temat swojej Ojczyzny.

Opracowanie: Teresa Janowska i Sara Pawłowska-Bugała