2021-2022Św 21-22

Papierowy świat

“Papier jest narzędziem uczonego, tworzywem książki, pomocą kancelarii,
skarbem uczniów, podporą ludzkiej przyjaźni”

(Abraham a Sancta Clara)

Papier towarzyszy nam wszędzie i mimo tego, że coraz częściej ludzie korzystają z urządzeń elektronicznych, trudno sobie wyobrazić życie bez niego, a jeszcze trudniej wyobrazić sobie świetlicę bez papierowej twórczości.

W tym tygodniu nasze Świetliczaki przyglądały się ze szczególną uwagą różnym rodzajom papieru, poznawały historię jego powstania i możliwości powtórnego przetworzenia. Odbywały wirtualne wycieczki po fabrykach i muzeach papieru, a także samodzielnie wykonały arkusze papieru czerpanego (z wykorzystaniem starych gazet i sprzętów kuchennych).

Oczywiście każdego dnia uczniowie wykonywali papierowe arcydzieła (z kółek do origami, rolek po papierze, gładkich bibułek, kolorowego papieru). Najwięcej emocji wzbudziła własnoręczna produkcja papieru.

Opracowanie: Małgorzata Paprota