Mistrzyni olimpijska w SP51

W dniu 4 lutego 2022 roku gościliśmy w naszej szkole polską lekkoatletkę, Mistrzynię olimpijską z XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów – Panią Małgorzatę Hołub-Kowalik.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z utytułowaną sprinterką i dowiedzieć się, jak wygląda życie sportowca. Pani Małgorzata trenuje od 18 lat, a swoje pierwsze kroki w sporcie stawiała trenując koszykówkę. Żeby osiągnąć sukces, trzeba dużo i wytrwale trenować, ale jak mówi Pani Małgorzata, sukces to nie zawsze zdobycie medalu.

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się ze znanym sportowcem i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.

Magdalena Wójtowicz