2021-2022

Koncert Laureatów w Chatce Żaka

Uroczystym otwarciem przez Marka Krukowskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, rozpoczął się Koncert Laureatów XIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Organizatorem wydarzenia jest nasza Szkoła wraz z Fundacją Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Lublin. Projekt uzyskał wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

We współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka, tegoroczny Koncert Laureatów odbył się w dużej sali widowiskowej tego Centrum. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z prawdziwą sceną.

Podczas Koncertu mogliśmy zobaczyć chóry, zespoły, duety i solistów z 11 szkół miasta Lublin
i województwa lubelskiego, a także chór 5-6 latków z Przedszkola nr 83 w Lublinie. Zaprezentowane zostały utwory w różnych językach europejskich: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, ukraińskim, czeskim, szwedzkim i rosyjskim. Uczestnicy prezentowali też piosenki w języku polskim związane tematycznie z Lubelszczyzną.

Radość na twarzach dzieci jest odpowiedzią, czy warto takie projekty podejmować. My już wiemy. Kolejna edycja Festiwalu już za rok. Do zobaczenia!

tekst: Anna Wójcik
zdjęcia: Marcin Stec

 Anna Wójcik

TABLICA ARTYKUŁÓW | Zgłoś poprawkę lub literówkę do artykułu | webmaster⚙sp51.lublin.eu

Skip to content