2022-2023Św 22-23

Bądź jednym z nas

Co roku do świetlicy przychodzą nowi uczniowie z klas pierwszych. Dziś odbyła się dla nich specjalna uroczystość, podczas której sprawdzaliśmy, czy posiadają już szkolne umiejętności.

Dzieci zostały poddane kilku próbom. Świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem przedmiotów szkolnych za pomocą dotyku, temperowaniem kredek, zbieraniem klocków i porządkowaniem rzeczy na czas. Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą wiedzą na temat zasad zachowania w szkole oraz odnaleźli w labiryncie drogę z szatni do świetlicy. Największą trudność sprawiło wiązanie sznurówek, z czym nie wszyscy sobie jeszcze radzą.

Wszystkie dzieci pomyślnie przeszły poszczególne próby i na koniec złożyły wspólnie obietnicę, iż będą dobrymi kolegami i będą dbać o świetlicę. Na koniec zabawy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Życzymy aby nasi uczniowie spędzali w świetlicy czas w atmosferze radości, przyjaźni i zaufania.

Opracowanie: Teresa Janowska i Anna Wasilak