Ogłoszenie o rekrutacji do projektu Erasmus+

Chcielibyśmy poinformować, iż Zespół ds. Erasmus + Mobilność grupowa rozpoczyna rekrutację uczniów klas VII i VIII naszej szkoły do Projektu pt. „Europa, nasz dom” realizowanego w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Grupowa w sektorze Edukacja Szkolna nr projektu KA122-SCH-1A633FF1.
Główne założenia projektu to:
– Poprawić umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji rówieśniczych w środowisku szkolnym
   i pozaszkolnym.
– Podnieść świadomość korzyści płynących ze zróżnicowania kulturowego.
– Zwiększyć częstotliwość uczenia się uczniów od siebie nawzajem (praca w grupach, w parach, praca projektowa, itp).
– Zwiększyć częstotliwość wykorzystywania w procesie edukacyjnym zadań poprawiających umiejętności komunikacyjne.

Projekt będzie realizowany (po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Narodową Agencję Erasmus + – wyniki w styczniu 2023) w terminie 01.02.2023 r. – 31.07.2024 r. wraz ze szkołą “Parque Goya” w Saragossie w Hiszpanii. Działania podejmowane w trakcie projektu zostaną sfinansowane ze środków Erasmus+.

Projekt zakłada międzynarodową wymianę uczniów, która przewiduje pobyt u rodzin goszczących. W czasie trwania projektu uczestnicy będą zobowiązani do wzięcia udziału w zaplanowanych działaniach i aktywnościach związanych z projektem. Przewidywany termin wyjazdu uczniów z Polski to 13.03.2023 r. -20.03.2023 r., zaś przyjazd uczniów z Hiszpanii 24.03.2023 r. – 30.03.2023 r.
Rodzice lub prawni opiekunowie uczestnika projektu zobowiązują się do zapewnienia noclegu i wyżywienia jak również należytej opieki nad osobą goszczoną w czasie całego pobytu.

Chętni uczniowie proszeni są o zapoznanie się z treścią Regulaminu Rekrutacji uczestników projektu, a następnie prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Po wypełnieniu formularza, zorganizowana zostanie rozmowa kwalifikacyjna, a następnie ogłoszona lista uczestników wraz z listą rezerwową. Czas przewidywany na rekrutację to 14 dni od momentu jej ogłoszenia na stronie szkoły.

Zespół ds. Erasums+ Mobilność grupowa:
Aleksandra Kulas, Dorota Grabowska, Dorota Ożóg, Małgorzata Guz

Regulamin Rekrutacji Uczniów do Projektu