.2023-2024

Dzień pierwszy

Następny dzień rozpoczęliśmy od spotkania w szkole, z którą współpracujemy. Nauczyciele udali się na obserwację lekcji w ramach job shadowing. Przyglądali się różnym zajęciom, szukali nowych inspiracji oraz dzielili się doświadczeniami z hiszpańskimi nauczycielami. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z edukacji globalnej, zagłębiając się w tematykę praw człowieka. Dyskutowali o obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Oprócz zajęć w szkole rozpoczęliśmy zwiedzanie Saragossy. Najbardziej zachwycił nas Pałac Aljafería, który jest wspaniałym dziedzictwem kultury muzułmańskiej w północnej części Półwyspu Iberyjskiego. Po zwiedzaniu uczniowie spędzają czas ze swoimi rówieśnikami w hiszpańskich rodzinach, gdzie mają okazję poznawać kulturę i smakować lokalne przysmaki.

Magdalena Wójtowicz