.2023-2024.Aktualne

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca, nasza społeczność szkolna obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To wyjątkowa okazja, aby zwiększyć świadomość uczniów na temat tej niepełnosprawności, wyrazić nasze wsparcie, zrozumienie i akceptację każdego człowieka. W ramach obchodów w wielu klasach prowadzone były lekcje poświęcone temu tematowi. Zostały przygotowane gazetki informacyjne, ubraliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, w których przemaszerowaliśmy po korytarzu szkolnym na znak solidarności i wsparcia osób z zespołem Downa. Po raz kolejny mieliśmy okazję, aby doświadczyć, że każdy człowiek jest potrzebny, ważny i godny szacunku.

Opracowanie: Agnieszka Matuszewska

Magdalena Wójtowicz