.2023-2024.Aktualne

Każdy inny- wszyscy równi

Światowy Dzień Braille’a – W klasach 1a, 2c dzieci podawały sposoby porozumiewania się oraz tworzyły chmurę wiedzy. Zapisywały swoje imiona alfabetem Braille’a oraz pisały sobie zaszyfrowane wiadomości.

Zajęcia na temat wolontariatu – Uczniowie klas 1a, 7a i 7j dowiedzieli się czym jest wolontariat oraz kim jest wolontariusz. Celem zajęć było zachęcanie uczniów do pożytecznego działania na rzecz innych i swojego środowiska.

Lekcja otwarta w klasie 7i : “Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania”. Poprzez tę lekcję nauczyciel pokazał uczniom, że świat jest miejscem nieograniczonych możliwości. Przykładem na to były sylwetki osób z niepełnosprawnościami, które poznali uczniowie. Każdy z nich przebył długą i trudną drogę, by w końcu dotrzeć do wyznaczonego celu.

Dzień Walki z Rakiem – Klasa 1a zapoznała się z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem. Obejrzała komiks, dzięki któremu dowiedzieli się jakich zasad należy przestrzegać, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie przez długie lata. Dzieci wykonały logo do wybranej zasady z Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Światowy Dzień Walki z Depresją – Uczniowie klas 2c i 7a wcielali się w role sytuacji trudnej, w której może znaleźć się osoba z depresją . Metodą burzy mózgów każdy uczestnik zajęć mógł znaleźć sposób na pomoc osobom zmagającym się z depresją. Ponadto zostały wykonane plakaty z “uskrzydlającymi cytatami”.

Koordynatorzy projektu: K. Sawicka, A. Smarkala, K. Sudewicz

Marcin Stec