.2023-2024.Aktualne

Światowy Dzień Wody w MPWiK

Z okazji Światowego Dnia Wody wybrani uczniowie klas 7 naszej Szkoły uczestniczyli w debacie o wodzie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na zmniejszające się światowe zasoby wodne. Uczniowie z obu szkół przygotowywali materiały do identycznych zagadnień, które przedstawili w formie prezentacji multimedialnej. To pozwoliło spojrzeć na to samo zagadnienie z różnych stron.
Następnie odbyła się debata o wodzie, w której uczniowie zastanawiali się nad konsekwencjami zwiększającego się śladu wodnego i w jaki sposób zmniejszać zużycie wody. Młodzież miała możliwość porównać organoleptycznie wodę z płynącą z lubelskiego kranu oraz wodę mineralną – nie było prawie żadnej różnicy. Z dużym zainteresowanie obejrzeliśmy stację ujęcia wody w centrum Lublina i stację kontroli. Emocjonujące okazało się badanie śladu wodnego w formie interaktywnej ankiety. Bardzo wiele emocji dostarczyło również podsumowanie Światowego Dnia Wody w formie quizu Kahoot. Zwycięscy quizu otrzymali ciekawe nagrody a wszyscy uczestnicy debaty – drobne upominki i słodycze przygotowane przez firmę MPWiK. Dziękujemy.

Spotkanie odbyło się w ramach trwania projektu Modelowa Szkoła Ćwiczeń w siedzibie MPWiK w Lublinie w dniu 22 marca 2024 roku.

Debatę przygotowały nauczycielki chemii: p.Grażyna Głowacka (SP28) i p.Dorota Żak (SP51)

Krzysztof Mackiewicz