2015-2016Ogólnopolski

Piętnastolecie nadania szkole imienia Jana Pawła II

7 czerwca 2016 r. społeczność naszej szkoły świętowała Jubileusz połączony z IX Zjazdem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej.

Uroczystość 15-lecia nadania szkole imienia rozpoczęła Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Ryszarda Karpińskiego, z udziałem ks. dr. Krzysztofa Gałana – Dyrektora Wydziału ds. Wychowania Katolickiego, ks. dr. Tadeusza Pajurka – Prezesa Zarządu Centrum im. Jana Pawła II, ks. Ryszarda Juraka – Asystenta Kościelnego Rodziny Szkół im. JP II Archidiecezji Lubelskiej, ks.Jana Kiełbasy – inicjatora powstania szkoły, ks. Józefa Dziducha – proboszcza parafii MB Różańcowej.

Wśród licznie przybyłych gości obecni byli przedstawiciele władz miejskich, samorządowych, oświatowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, poczty sztandarowe Rodziny Szkół im. JP II Archidiecezji Lubelskiej, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie, a także wyjątkowi goście – przybyli z odległych miejscowości Polski – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Ojcu Świętym pt.„Pielgrzymi szlak Jana Pawła II”. Listy gratulacyjne skierowali do nas: pan Sylwester Tułajew – poseł na Sejm RP i pan Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski.

W drugiej części uroczystości zaprezentowana została historia szkoły oraz część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów. Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu. Wśród przybyłych znaleźli się uczniowie z całej Polski, m.in. z Wielkopolski, Podkarpacia, Śląska.
O wydarzeniach związanych ze świętem szkoły informowały lokalne media, krótką relację z uroczystości zobaczyć można w Panoramie Lubelskiej z dn. 07.06 2016r.

Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć.

Patrycja Wysocka