2016-2017K 16-17

Święto Języka Ojczystego w klasach I-III

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w lutym i marcu w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny „Święto Języka Ojczystego w klasach I-III”.

W pracach przygotowawczych wzięło udział 26 klas. Zadaniem klas I-II było zaprojektowanie plakatów i ortogramów ortograficznych wylosowanych wyrazów z „rz” wymienne i niewymienne, natomiast klas III zredagowanie opowiadania ortograficznego do podanego słownictwa. Prace te zostały wyeksponowane na patio szkoły.
W ramach projektu był zorganizowany konkurs czytania łamaczy języka polskiego „Mistrz wymowy najtrudniejszych słów”.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Michał Chodkiewicz
II miejsce: Kacper Wypych
III miejsce: Hanna Gieroba i Bartosz Pietrak

Pozostali przedstawiciele klas otrzymali wyróżnienia.
Dnia 17.03.2017 r. odbył się końcowy etap projektu – Turniej Gier i Zabaw Ortograficznych.

Wzięło w nim udział 16 klas: dwie klasy I, sześć klas II i osiem klas III. Drużyny klasowe otrzymały pamiątkowy dyplom udziału w turnieju.

Patrycja Wysocka