2016-2017K 16-17kl. integracyjneMiędzyszkolny

Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

11 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej organizowanego przez p. Lidię Hanczaruk.

W rywalizacji uczestniczyło 19 uczniów klas II i III lubelskich szkół podstawowych. Recytatorzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, od wierszy współczesnych po te bardzo dobrze nam znane od dawna, jak np . „Przysięga” M. Konopnickiej.

Ze względu na wysoki i wyrównany poziom konkursu jury w składzie:p. A. Maj – przewodnicząca oraz p. G. Sawicka i p. Iga Śliżewska, miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie I miejsce przyznano Julii Misztal ze Szkoły Podstawowej nr 42, II miejsce zdobyła Izabela Błaszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 48, a III – Jędrzej Czarnecki ze Szkoły Podstawowej nr 24. Poza tym jury wyróżniło nagrodami książkowymi : Weronikę Kopeć (SP nr 24 ), Mateusza Wiatra (SP nr 32) i Pawła Getkę (SP nr 51). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Patrycja Wysocka