2016-2017

Lubelskie Dni Seniora

14 czerwca 2017 roku uczniowie z chóru szkolnego oraz koła recytatorskiego z naszej szkoły mieli zaszczyt zaprezentować „Koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji XXX rocznicy wizyty Ojca Świętego na Czubach.” w DPS na Kalinie w ramach Zakończenia Lubelskich Dni Seniora.

Dla wszystkich były to chwile pełne wzruszenia i refleksji. Mieszkańcy DPS-u z nieukrywanym wzruszeniem oglądali filmy i zdjęcia z wizyty JP II w Lublinie w 1987 r, włączali się do śpiewu pieśni, słuchali wierszy i fragmentów nauk jakie głosił Papież podczas swojego pontyfikatu. Wielu seniorów wspominało te chwile ze łzami w oczach, przypominając sobie tamte czasy i swoją obecność na tamtejszych Błoniach podczas mszy świętej odprawianej przez Jana Pawła II.

Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali brawa i pełne uznania słowa od pani kierowniczki DPS- u. Najcenniejsze jednak było podziękowanie za chwile zadumy i wspomnień od najstarszej mieszkanki Domu. Z całego serca dziękowała nam – nauczycielom i uczniom za tak wielkie zaangażowanie w przygotowanie koncertu, za dojrzałe recytacje i piękne pieśni, za czas jaki poświęciliśmy, by być tu z Nimi – Seniorami.

Otrzymaliśmy też zaproszenie na przyszły rok szkolny.

Zapraszamy do galerii zdjęć, którą przygotowała p. S. Śliwińska.

Opracowanie – A. Lange

Skip to content