2022-2023Św 22-23

Przytul misia

25 listopada to dzień, w którym wszyscy przytulamy misie. Tego dnia bowiem obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W czasie zajęć świetlicowych poznaliśmy historię tego święta. Oglądaliśmy filmy pokazujące warunki życia i zwyczaje niedźwiedzi żyjących na różnych kontynentach: niedźwiedzia brunatnego, polarnego, czarnego, malajskiego i pandy. Uczniowie prezentowali swoje misie i opowiadali, za co je kochają.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, w czasie których pierwszoklasiści mogli sami uszyć swojego misia. Własnoręcznie wykonana praca dała dzieciom dużo satysfakcji.

Z okazji misiowego święta odbył się także konkurs plastyczny na portret ulubionego misia. Wystawę prac można obejrzeć na korytarzu przy wejściu do szkoły.

Opracowanie: Dorota Matacz