Warsztaty teatralno-historyczne “Dzieje Lublina”

Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” przy współpracy z naszą Szkołą w ostatnich dniach przeprowadzili w naszej placówce projekt pt. „Larp w Dzielnicy”.

W tym przedsięwzięciu uczestniczyli chętni uczniowie klas V-VII, łącznie prawie 40 osób. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach z improwizacji teatralnej oraz larpie pt. „Dzieje Lublina”.
Projekt „Larp w Dzielnicy” jest jednym z wielu projektów w ramach Święta Lubelskich Dzielnic, czyli inicjatywy uczczenia 700-lecia Lublina w poszczególnych dzielnicach miasta.

Efektem działań Fundacji TRACH jest promocja larpów jako formy spędzania wolnego czasu, a także przedstawiania historii Lublina i Polski w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu, a także o działalności Fundacji, możecie Państwo przeczytać na stronie:

www.fundacjatrach.org

Agnieszka Dębiak