Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie i Fundację Rozwoju Oświaty Lubelskiej, współfinansowanym przez Miasto Lublin.

Celem projektu jest rozwijanie dziennikarskich pasji i zainteresowań uczniów oraz dobre przygotowanie do odbioru mediów, odpowiedzialnego z nich korzystania i ich kreowania.

27 lutego 2018 r. odbyła się konferencja i spotkanie organizacyjne dla nauczycieli.
23 marca 2018 r. uczennice klasy VII a uczestniczyły w pierwszych warsztatach, których tematem było: „ABC fotoreportera? Jak i co fotografować?”.

Opiekunem naszych młodych dziennikarzy jest p. Jolanta Kosak-Zalewska.

Patrycja Wysocka