2018-2019kl. 1-2-3kl. integracyjne

Droga do wolności – rozmowa pokoleń

13 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100-letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas I-III obejrzeli montaż słowno – muzyczny pt. “Droga do wolności – rozmowa pokoleń” przygotowany przez klasę IA i klasę IG pod kierunkiem M. Leśniak, M. Gadzały i M. Wajszczuk. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz obejmował treści historyczne, recytację wierszy oraz śpiew pieśni patriotycznych, które pozwoliły zrozumieć znaczenie niepodległości dla Polaków. Uwagę przyciągała dekoracja oraz prezentacja multimedialna, przedstawiająca losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu, dając tym samym wyraz pamięci tym, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

Agnieszka Dębiak