Konferencja informatyczna CHECK IT

W dniu 5 marca 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w konferencji informatycznej Check IT, której celem było pogłębienie wiedzy z zakresu IT i innowacji technologicznych.

Tematy wykładów:
♦ Jak zarobić pierwszy milion w IT? To już było. Jak zarobić drugi milion w IT?
♦ Cała ta magia – pomiędzy gniazdkiem elektrycznym a wyświetlaczem.
♦ Co robić, jak żyć? czyli kilka słów o tym jak zacząć swoją karierę w IT.
♦ Daj mi minutę, a powiem ci dlaczego twoja strona internetowa nie jest bezpieczna.
♦ Komputer na wyciągnięcie ręki czyli kilka słów o tworzeniu aplikacji mobilnych.
♦ Jak stworzyć, wydać, osiągnąć sukces i nie zwariować
   – czym jest gamedev na przykładzie MMORPG Gloria Victis.

Uczniowie brali udział w pokazach robotów, drukarek 3D, dronów, kamer termowizyjnych, Oculus Rift. Udział w tym wydarzeniu pozwolił na poszerzenie wiedzy dotyczącej najnowszych trendów w branży IT, perspektyw związanych ze studiowaniem informatyki oraz zdobywaniem atrakcyjnej pracy na terenie naszego województwa.

Opracowanie: P. Wysocka

5 marca 2019 r. uczniowie klasy 2 h i 1 f uczestniczyli w wydarzeniu Check IT Junior 2019.
Podczas warsztatów z “Programowania w Scratch” i „Robotyki” zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności.

Po zakończonych warsztatach wszyscy z zainteresowaniem podziwiali zdobycze technologiczne znajdujące się w ofercie Strefy Gier, czyli przestrzeni, na której były prezentowane drukarki 3D, roboty, drony, oculus rifty i wiele innych atrakcji. Wszyscy doskonale się bawili.

To było niezwykle pouczające i interesujące wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycje tego wydarzenia, która odbędzie się za rok.

Opracowanie: L. Hanczaruk

Patrycja Wysocka