2018-2019K 18-19

Dzień Zdrowia

Turniej klas – „Dzień Zdrowia” odbył się 28 marca 2019 r. Wszystkie klasy IV i V podzieliły się na pięć drużyn:

1. Mistrzowie Kuchni
2. Mistrzowie Sportu
3. Mistrzowie Wolności od Uzależnień
4. Mistrzowie Własnego Rozwoju
5. Mistrzowie Przyjaźni

Poszczególne drużyny wykonywały zadania:
Mistrzowie Kuchni- przygotowali zdrowe drugie śniadanie do szkoły dla całej klasy.
Mistrzowie sportu- ścigali się pokonując tor przeszkód.
Mistrzowie Wolności od Uzależnień – rozwiązali testy dotyczące zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania mediów elektronicznych i środków psychoaktywnych.
Mistrzowie Własnego Rozwoju – robili “coś z niczego” i musieli okazać się bardzo kreatywni.
Mistrzowie Przyjaźni – analizowali prawidłowości budowania dobrych relacji z innymi oraz wykazali się znajomością zasad obowiązujących w szkole. A … zacięta rywalizacja doprowadza do wyłonienia zwycięzców, czyli klasy, która zdobyła najwięcej punktów.

W bieżącym roku szkolnym są to:
III miejsce zdobyły klasy: IV c oraz V b
II miejsce zdobyły klasy: IV a oraz V e
I miejsce zdobyły klasy: IV h oraz V d

Serdecznie gratulujemy!

Dla klasy IV h oraz V d nagrodę w wysokości 300 zł ufundowała Rada Rodziców, dziękujemy.

W ramach działań wynikających z programu profilaktycznego klasy VI – VIII uczestniczyły w koncercie zespołu Full Power Spirit.
Artyści przedstawili program “Znajdź pomysł na siebie”, w którym motywowali do doceniania tego, co mamy, jacy jesteśmy… „bo przecież obudziliśmy się dzisiaj, mamy oczy, ręce, nogi, głowę, mamy co jeść, gdzie spać…” „jesteś TY i masz NOWY DZIEŃ…, od Ciebie zależy, co zrobisz, jak go przeżyjesz, jakie decyzje podejmiesz….”

Opracowanie: p. B. Strug

Patrycja Wysocka