Aktywność fizyczna w fotografii

Aktywne formy wypoczynku zamknięte w kadrze fotografii „Start ruch – stop klatka” .

Konkurs polega na wykonaniu zdjęć podczas zorganizowanych, spontanicznych zajęć
oraz zabaw  ruchowych będących formą aktywnego spędzania czasu.
Prace należy złożyć organizatorom do 15 października 2019 r.

Cel konkursu:
– podkreślenie, jak ważny jest ruch dla prawidłowego funkcjonowania organizmu;
– ukazanie sportu jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego;
– pokazanie różnorodności form ruchu (zabawy ruchowe, taniec, jogging, jazda konno, rajdy rowerowe, wyprawy kajakowe, wędrówki piesze, wspinaczka górska, ćwiczenia, gry itd.);
– zachęcanie do aktywności ruchowej wśród dzieci oraz dorosłych, jako źródła zdrowia i radości;
– rozpowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki.

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.
2. Prace należy złożyć w zabezpieczonej przed uszkodzeniami kopercie lub foliowej „koszulce”   w sekretariacie szkoły, szkolnej bibliotece lub u nauczycieli: p. B. Wrótna, p. P. Wysocka, p. K. Łogożna – Wypych, p. S. Wiracka.
3. Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły z klas I – VIII.
4. Każdy uczestnik może zgłosić do udziału w konkursie max. 2 fotografie.
5. Format fotografii: (minimum 15 cm x 21 cm),  A5 lub  A4 /dopuszczalny jest wydruk komputerowy/.
6. Fotografie powinny być opatrzone na odwrocie metryczką wykonaną komputerowo zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, klasa.
7. Zgłaszając prace uczestnik dołącza oświadczenie ze zgodą rodziców dzieci (prawnych opiekunów dzieci), których wizerunki utrwalono na fotografiach, na ich publikację na stronie internetowej szkoły oraz w materiałach związanych z konkursem tj. galeria fotograficzna „Start ruch – stop klatka”.
8. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dołączenie KARTY ZGŁOSZENIA (załącznik nr 1).
9. Prace, które nie spełniają powyższych warunków nie będą brane pod uwagę.
10. Nadesłanie/złożenie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.

Więcej w załączonym Regulaminie

Zalacznik_1_Karta_zgloszenia 2019-09-23