Code Week w SP51

Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. W 2018 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 2,7 miliona uczestników mieszkających w ponad 70 krajach na całym świecie. W tym roku w Polsce, w ramach CodeWeek kryje się ponad 11 tysięcy wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się także w naszej szkole w dniach od 15 do 18 października 2019 r. Każdy dzień imprezy poświęcony będzie innej platformie do nauki kodowania. Zamiast tradycyjnych lekcji informatyki, czas ten przeznaczony będzie wyłącznie na zajęcia związane z kodowaniem i robotyką. W programie jest programowanie z wykorzystaniem Code.org, tworzenie gier w Scratch oraz kodowanie z Photonami. Zakończeniem tygodnia kodowania będzie konkurs QR Code. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie 8 zadań dotyczących programowania.

Gorąco zachęcamy uczniów do włączenia się do akcji.
Nauczyciele Informatyki
opracowanie: M. Stec