Projekt edukacyjny “Otwarci na sukces”

Nasza szkoła już po raz drugi ma możliwość wzięcia udziału  w projekcie edukacyjnym “Otwarci na sukces”, który jest realizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klas VI, VII, VIII oraz rodzice uczniów biorących udział w projekcie, którzy pozytywnie przeszli proces rekrutacji i zostali zakwalifikowani tzn. uzyskali największą liczbę punktów, maksymalnie 15. Rekrutacja trwa do 6 grudnia, a zainteresowani uczniowie przystępują do testu kompetencji w szkole 9 grudnia.
Oferta zajęć obejmuje: warsztaty dla uczniów “Kompetencje ucznia sukcesu”, warsztaty dla rodziców ”Rodzice na rzecz dzieci”, certyfikowane zajęcia ICT, warsztaty laboratoryjne dla uczniów “Odkryj, poznaj, wykorzystaj”.

Moduł 1 (warsztaty z zakresu: umiejętność uczenia się, kreatywność i innowacyjność, ciekawość poznawcza i rozwiązywanie problemów, współpraca w zespole) będzie realizowany w całości w dniach 14-17.01.2020 r. w godz. 9-15 w budynku KUL przy Al. Racławickich 14 w Lublinie.
Moduł 2 (certyfikowany kurs informatyczny) będzie realizowany w sali komputerowej w szkole, w godzinach popołudniowych, ewentualnie w soboty, średnio 1 zajęcia w tygodniu. Do zrealizowania jest 7 spotkań (5 spotkań po 3 godz. zegarowe, 2 spotkania po 3 godz. zegarowe i 45 min) oraz 2 -godzinny egzamin.
Moduł 3 (warsztaty z technik poznawczych i analitycznych) będzie realizowany w laboratoriach Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL przy ul. Konstantynów 1 w Lublinie, w godzinach popołudniowych, średnio 1 zajęcia w tygodniu. Do zrealizowania jest 10 spotkań po 2 godz. zegarowe i 15 min.
Materiały rekrutacyjne wraz z regulaminem i opisem projektu znajdą Państwo w załącznikach.
Zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o zgłaszanie się do wychowawców.

Opracowanie: p. U. Furtak
2019-11-28_regulamin_projekt_otwarty_na_sukces.pdf