2019-2020K 15-16kl. 8

Układ okresowy pierwiastków

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie “Układ okresowy pierwiastków chemicznych widziany Twoim okiem”.

Układ Okresowy jest jednym z największych osiągnięć naukowych, łączącym w sobie nie tylko istotę nauk chemicznych, lecz również fizycznych i biologicznych.

To niezwykłe narzędzie pozwala naukowcom przewidywać właściwości materii na Ziemi i w pozostałej części wszechświata.

Konkursowym zadaniem uczniów było przygotowanie własnej, jak najbardziej oryginalnej wersji tego 150-letniego wynalazku Mendelejewa.

Technika wykonania pracy była dowolna, a jedyne co ograniczało uczniów to ich własna wyobraźnia.

Uczniowie klas ósmych przygotowali wiele ciekawych układów okresowych, które są swego rodzaju katalogiem i przewodnikiem po wszystkich znanych atomach we wszechświecie.

Prace wykonane w ramach konkursu są wyeksponowane na tablicach przy pokoju nauczycielskim oraz na holu na I piętrze w segmencie B.

Serdecznie zapraszamy do ich oglądania.

Konkurs i wystawę prac zorganizowały nauczycielki chemii:
p. Dorota Żak oraz p. Agnieszka Mełgieś.

Opracowanie: p. A. Mełgieś

Wojciech Niećko