2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

Kochani !
Dzisiaj zajmiemy się bardzo ważnym zagadnieniem dla każdego człowieka dużego i małego. Otóż przedstawimy Wam ciekawe informacje dotyczące talentów i pasji. Pokażemy niezwykłe umiejętności dzieci, zaprezentujemy proste sztuczki, zagadki i łamigłówki.

Talent to nie to samo co pasja. Talent to pojęcie z dziedziny zdolności i sprawności, a więc cech, które posiadamy na stałe. Może to być talent artystyczny, twórczy, aktorski, muzyczny, matematyczny, przyrodniczy, sportowy, pisarski, naukowy i techniczny. Jeżeli ktoś odkryje w sobie, któryś z wymienionych talentów powinien go w sobie rozwijać. Pasja /hobby, zainteresowanie/ to posiadanie obiektu, którym się chętnie zajmujemy, który wywołuje w nas chęć utrzymywania lub pogłębiania kontaktu z nim. Mamy bardzo różne pasje, a dzieciństwo to czas odkrywania swoich zainteresowań. Okazuje się, że jazda konna, fotografia artystyczna, wspinaczka, zbieranie znaczków, monet, breloczków, dzwoneczków, różnego rodzaju kart, hodowla rybek czy patyczaków sprawia bardzo wiele radości i niesie ze sobą dużo korzyści dla Waszego rozwoju.

Pamiętajcie, każde z Was jest jak skarbnica pomysłów i ukrytych talentów, więc zamiast marudzić mamie: ,,nudzę się” lepiej zaskoczyć ją samodzielnym, użytecznym i pomysłowym działaniem. Możecie np. porysować z młodszą siostrą lub bratem, pograć z nimi w gry planszowe, pouczyć ich wiązać sznurowadła albo pokazać jakieś prościutkie, bezpieczne sztuczki czy eksperymenty itd.  A gdyby jednak jakimś cudem zabrakło Wam inwencji twórczej odsyłam do poniższych propozycji.

Dzieci z niezwykłymi umiejętnościami.
Najbardziej niezwykłe dzieci na świecie cz.2
Najbardziej niezwykłe dzieci na świecie cz.3
Dzieci z Pasją tworzą WYPIEKANKI.
Jak dziecko może zrobić błyszczące mydełka?
5 sposobów malowania kwiatów – Porady i tricki.
Test spostrzegawczości.
Łamigłówki i zagadki.
Łamigłówki i zagadki. czII
Łamigłówki i zagadki. cz III
Łamigłówki dla dzieci Sówki Zosi.
Magiczne sztuczki dla dzieci.
Trik z trzema kubeczkami.
5 trików magicznych z markerem.
5 prostych sztuczek, którymi zaskoczysz znajomych!
Nastoletni Mistrz w Speed Stacking.

Opracowanie: Jadwiga Śliżewska, Bożena Kozaczuk i Danuta Bednarz.