2019-2020kl. 6

Las w słoiku

W dniu 05.12.2019 roku uczniowie z klas VId i VIk wzięli udział w zajęciach pt.: “Las w słoiku”.

Uczniowie  kierując się mottem: “Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” brali udział w warsztatach.
Uczestnicy, po obejrzeniu prezentacji, pod okiem doświadczonych biologów, krok po kroku wykonali własne ekosystemy. Po warsztatach uczniowie zabrali swoje kompozycje, które będą mogli wykorzystać jako prezent mikołajkowy dla siebie lub swoich bliskich.

Te zajęcia to tylko wstęp do prowadzenia dalszych obserwacji już indywidualnie we własnym pokoju.
Było to kolejne spotkanie w ramach projektu biologiczno- matematycznego według pomysłu Pań Beaty Czykalskiej i Marioli Zwierzyńskiej  we współpracy z pracownikami Ogrodu Botanicznego UMCS.
opracowanie: p. B. Czykalska, p. M. Zwierzyńska

Wojciech Niećko