Dni kultury krajów hiszpańsko- i niemieckojęzycznych.

W dniach 11 i 12 grudnia odbyły się w naszej szkole dni kultury krajów hiszpańsko i niemieckojęzycznych.

Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w różne działania prowadzone w ramach tego projektu.

Przez dwa kolejne dni trwał kiermasz, na którym można było spróbować przepysznych wypieków świątecznych przygotowanych przez uczniów (czasem z pomocą rodziców) według receptur hiszpańskich i niemieckich. Zebrane w czasie kiermaszu środki zostały przekazane na cel charytatywny.

Podczas Dni kultury wspólnie słuchaliśmy utworów wykonawców z Hiszpanii, Kolumbii, Portoryko oraz z Austrii i Niemiec. Na szkolnych korytarzach rozmieszczono plakaty z informacjami o krajach hiszpańsko i niemieckojęzycznych, które miały rozbudzić ciekawość uczniów oraz pomóc im w przygotowaniu się do konkursu wiedzy o tych państwach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dni kolorów: żółtego, złotego i czerwonego symbolizujące flagi Hiszpanii i Niemiec. Odbyła się również wystawa wykonanych przez młodzież kartek świątecznych. Dni Kultury były także okazją do innego spojrzenia na drugi język obcy.

Podczas lekcji języka hiszpańskiego i niemieckiego młodzież uczyła się poprzez gry i zabawy, korzystając z nietypowych pomocy dydaktycznych.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Społeczności Szkoły: Uczniom, za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za włączenie się w nasz projekt i stworzenie niezwykłej atmosfery.

Nauczycielki języka hiszpańskiego i niemieckiego

Wojciech Niećko