2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

Jutro wypada Światowy Dzień Ziemi. To święto obchodzone jest na całym świecie do 1970 roku. Ziemia to najpiękniejsza z planet, dom dla wszystkich ludzi i zwierząt. Warto o niego dbać przez cały rok, a nie tylko w tym dniu. Zachęcamy Was do prostych działań: segregujcie w domu śmiecie, oszczędzajcie energię, a przede wszystkim wodę. W tym dniu warto być bliżej natury: założyć ogródek na parapecie lub posiać kwiatki na przykład na balkon.

Poniżej znajdziecie krótkie filmiki o tym jak zanieczyszczamy środowisko, historię plastikowej butelki i podróż małej kropli wody, gry, quizy, zagadki i zabawy. Poczytajcie ciekawostki ekologiczne, zaśpiewajcie piosenkę lub udajcie się na wirtualne spotkanie z żubrem w parku narodowym lub zwierzętami z warszawskiego zoo. Na zakończenie po długim siedzeniu przed komputerem zachęcamy do prostych ćwiczeń z butelką.

Ekologiczny dom – bajka dla dzieci.

Filmik – Jak dom zanieczyszcza środowisko?

Recykling dla dzieci- bajka.

Filmik – Co to jest ekologia?

Filmik o historii plastikowej butelki.

Bajka Niezwykła podróż kropelki.

Gra – Segregacja śmieci.

Filmiki – Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych.

Gry i quizy o przyrodzie i ekologii.

Quizy przyrodnicze.

Jak być EKO ? – ekologiczne inspiracje, gry i zabawy.

Ciekawostki ekologiczne.

Piosenki ekologiczne.

Filmik – 10 niezwykłych miejsc na Ziemi.

Polskie Parki Narodowe – oko w oko z gadającym żubrem.

Opowieści o zwierzętach.

17 genialnych pomysłów na recykling.

Ćwiczenia z butelkami.

Krzyżówki na Dzień Ziemi.