Kampania „Znamię! Znam je?”

Nasza szkoła bierze udział w kampanii informacyjno-edukacyjnej „Znamię! Znam je?”
W tym roku Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów rozpoczęła kampanię edukacyjną dla uczniów z klas 7 i 8 „Znamię! Znam je?”.
Celem akcji jest:

• upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków,
  • budowanie właściwych prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

Dzięki lekcjom, mamy nadzieję, że uczniowie nabędą umiejętności rozpoznania czerniaka, nauczą się regularnego samobadania skóry, poznają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka i zastosują zasady ochrony przed czerniakiem, dzięki czemu uchronią się, przed tym groźnym nowotworem.
W ramach kampanii po raz drugi w Polsce organizowany jest „Tydzień Świadomości Czerniaka” w dniach 24-30 maja.

opracowała Beata Czykalska

Patrycja Wysocka