2019-2020Dyrektor

Egzamin ósmoklasisty – wytyczne

W oparciu o komunikat CKE podajemy wytyczne dotyczące organizowania egzaminu ósmoklasisty w 2020 r.

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły w dniu egzaminu.
  4. Przed wejściem do szkoły uczeń otrzyma plastikową torbę wraz z naklejką na swoje imię i nazwisko, w którą zapakuje swoje rzeczy osobiste (kurtka, plecak, itp.) i przekaże go do rąk wyznaczonego pracownika szkoły. Po zakończonym egzaminie uczeń zgłasza się po odbiór rzeczy do wejścia, którym wchodził na teren szkoły.
  5. Przed wejściem do budynku szkoły należy obligatoryjnie dokonać dezynfekcji rąk. Płyn do dezynfekcji będzie umieszczony przed wejściem do szkoły, jak również w każdej sali egzaminacyjnej.
  6. Na egzamin nie wnosimy zbędnych rzeczy: książek, maskotek, telefonów komórkowych lub innych urządzeń telekomunikacyjnych.
  7. Podczas egzaminu korzystamy wyłącznie z własnych przedmiotów piśmienniczych i linijki. Niedopuszczalne jest pożyczanie przyborów od innych zdających.
  8. Cudzoziemcy są zobowiązani przynieść własne słowniki, które przed egzaminem zostaną sprawdzone przez zespół nadzorujący.
  9. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
  10. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej zachowujemy odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 metra) oraz mamy zakryte usta i nos maseczką lub przyłbicą. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych na czas pisania egzaminu.
  11. W trakcie egzaminu zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    a) podchodzi do niego nauczyciel,
    b) wychodzi do toalety,
    c) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i opuszcza salę.
  12. Jeśli zdający ze względów zdrowotnych (udokumentowanych) nie może korzystać
    z maseczki lub przyłbicy musi zgłosić ten fakt dyrektorowi szkoły nie później niż do 29 maja 2020 r. Uczeń ten będzie pisał egzamin w osobnej sali.
  13. Jeśli w sali egzaminacyjnej  wśród zdających znajdzie się uczeń chorujący na alergię i wykazujący objawy takie jak: katar, kaszel lub łzawienie, to pozostali współuczestniczący w egzaminie zostaną o tym fakcie poinformowani tak, aby nie interpretować objawów choroby jako ‘niepokojących’. Rodzice ucznia chorującego na alergię zobowiązani są do przekazania tej informacji do wychowawcy klasy (szczególnie przy nasilonych objawach) do dnia 12 czerwca br.
  14. Po skończonym egzaminie uczniowie nie mogą się gromadzić np. przy wejściu do szkoły, zaleca się komunikowanie za pomocą telefonów i/lub mediów społecznościowych.
  15. Przypominamy, że uczniowie podczas egzaminu mają mieć do okazania legitymacje szkolne lub inny dowód potwierdzający tożsamość ucznia.

Harmonogram wpuszczania uczniów do szkoły zostanie opublikowany 8 czerwca br. na stronie internetowej szkoły i rozesłany przez dziennik elektroniczny do rodziców i uczniów klas 8.
W dniach 8-10 czerwca dla uczniów klas ósmych odbędą sie szkolenia online, dotyczące przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

Marek Krukowski