2019-2020RR|Sprawozdania

Podsumowanie działalności Rady Rodziców

O swoich działaniach w dobiegającym końca roku szkolnym 2019/2020 Rada Rodziców starała się Państwa informować na bieżąco poprzez swoją stronę internetową, stronę szkoły, a także Facebook Rady Rodziców. Teraz podsumujemy tylko najważniejsze decyzje i sprawy, które ze względu na sytuacje epidemiologiczną musiały zostać wstrzymane, zawieszone lub jak w przypadku planowanej organizacji Dnia Dziecka anulowane. Poniżej kilka ważnych informacji:

• Budżet Uczniowski z przyczyn od nas niezależnych został w tym roku szkolnym odwołany, ale być może w przyszłym roku pula pieniędzy na niego przeznaczona zostanie zwiększona. Oczywiście zależeć to będzie od decyzji nowo powołanej Rady Rodziców.
  • Sesja zdjęciowa w świątecznej scenerii – nowy pomysł Rady Rodziców na charytatywną zbiórkę pieniędzy. Mimo kilku niedociągnięć, nad którymi Rada musi w przyszłym roku popracować udało się nam zebrać 1710 zł. Decyzją Prezydium Rady Rodziców pieniądze te zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów specjalnej troski z naszej szkoły. Część kwoty otrzyma Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację dla Wiktora z klasy 3, niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły. Wsparcie finansowe dla chłopca w postaci przelewu na konto Fundacji zostanie zrealizowanie jeszcze przed wakacjami. Pozostałe pieniądze zebrane w czasie akcji charytatywnej zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów ze specjalnym potrzebami z klas integracyjnych. Lista potrzebnych rzeczy była już wstępnie przygotowana przez Panią Kingę Pierścionek, ale niestety wybuch pandemii uniemożliwił jej realizację i zakup. Temat zostanie podjęty w przyszłym roku szkolnym z uwzględnieniem wcześniejszych lub nowych potrzeb, które mogą się pojawić. O wszystkim zostaną Państwo jak zwykle poinformowani.
  • Rada Rodziców wesprze też finansowo szkołę w dokupieniu kolejnych szafek szkolnych dla obecnych klas 3. Brakuje około 130 szafek.
  • Ósmoklasiści wzorem roku poprzedniego zostaną uhonorowani przez Radę Rodziców. Dotyczy to uczniów z najwyższą średnią, laureatów konkursów przedmiotowych i olimpiad, poczet sztandarowy, a także Samorząd Uczniowski oraz wybitnych sportowców, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych dyscyplinach sportowych.
  • Podsumowanie akcji 100% wpłat na Radę Rodziców zostanie upublicznione i zrealizowanie już w nowym roku szkolnym
  • Lista klas, które otrzymają od Rady Rodziców zwrot pieniędzy w konkursie 100% wpłat na RR:
    5A
    5H
    2 H
    5 E
    4 A
    3 F

Życzymy Państwu spokojnych i przede wszystkim zdrowych wakacji. Jednocześnie mamy nadzieję na to, że nowy rok szkolny 2020/2021 przebiegał już będzie tradycyjnie i bez żadnych zakłóceń, a Rada Rodziców zgodnie z jej przeznaczeniem i rolą będzie wspierać szkołę i jej uczniów.

Opracowała: p. Agnieszka Kurek

Patrycja Wysocka