2020-2021Św 20-21

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Z okazji 42 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża uczniowie ze świetlicy 112A uczestniczyli w drużynowym konkursie wiedzy o Patronie naszej szkoły. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle przedstawiające Papieża, odpowiadały na pytania, uczestniczyły w quizie wykazując się dużą wiedzą o życiu i zainteresowaniach Karola Wojtyły. Najwięcej trudności sprawiło zadanie z rekwizytami: słownik, samolot, pistolet, maska teatralna, lekarskie słuchawki, które trzeba było połączyć z jakimś faktem z życia Jana Pawła II. W ostatniej konkurencji przedstawiciele drużyn strzelali do bramki, która nawiązywała do sportowych zainteresowań Karola Wojtyły. Gratulujemy naszym uczniom bogatej wiedzy o Patronie naszej szkoły. Konkurs zorganizowały panie Małgorzata Paprota i Anna Wasilak.

Z okazji Dnia Papieskiego, przypadającego 16. października, uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy 11A wzięli udział w cyklu zajęć pod hasłem “Święty Jan Paweł II – Patron naszej szkoły”. W ciągu całego tygodnia prezentowane były filmy o Papieżu, fragmenty książek, wspomnienia osób znających Świętego. Uczniowie wykonali prace plastyczne poświęcone Janowi Pawłowi II. Podsumowaniem tych działań był konkurs wiedzy o dzieciństwie Karola Wojtyły. Uczestnicy wykazali się wiedzą na temat rodziny państwa Wojtyłów, szkolnych lat Karola oraz jego upodobań i pasji. Konkurs zakończony został koncertem pieśni papieskich. Ze szczególnym zaangażowaniem uczniowie wykonali pieśń “I nie zapomni Ciebie nikt”, której słowa stały się dla nich zachętą do dalszego poznawania życia i pontyfikatu Papieża Polaka.
Konkurs przeprowadzili wychowawcy: Dorota Matacz, Agnieszka Gawłowska, Aneta Gontarz, Małgorzata Mazurek, Tomasz Kalinowski.

Opracowanie: Anna Wasilak i Dorota Matacz