2020-2021kl. 6Wycieczka

Wycieczka klasy 6i

„O raju!” – podobno tak krzyknęli odkrywcy najsłynniejszej jaskini w Polsce, gdy weszli do jej wnętrza. Niezwykłemu urokowi bezcennej szaty naciekowej Raju ulegli również uczniowie klasy 6i, którzy od zwiedzania właśnie tej jaskini rozpoczęli swoją wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Kolejną atrakcją eskapady było Centrum Neandertalczyka, a w nim – naturalnej wielkości mamut. Na Zamku Królewskim w Chęcinach dzielni lubelscy rycerze odbyli bezkrwawe potyczki. Pojedynkom przyglądały się towarzyszące im białogłowy. Wieczorem przyszedł czas na pokrzepienie się przy pieczystym z rusztu.

Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Zwieńczeniem wyprawy było wejście na Łysą Górę, gdzie wychowankowie naszej szkoły dostąpili uroczystego błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego.

Katarzyna Pyda
wychowawczyni klasy 6i