2020-2021Św 20-21

Dzień Postaci z Bajek

W dniu dzisiejszym wypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Każdy dorosły i dziecko na pewno zna przygody Jasia i Małgosi, Kopciuszka czy Królewny Śnieżki. Dziś w świetlicy 112a dzieci miały okazję wcielić się w te postacie. W kilku konkurencjach uczniowie sprawdzali czy trudno oddzielić od siebie różne kasze i makarony i posprzątać podłogę tak jak to robił Kopciuszek. Czy trudno Kotu w butach było w nich chodzić – bieg w gumowcach dla dorosłych. Dzieci starały się pozbyć zatrutego jabłka z bajki o Śnieżce, współpracować w grupach tak jak krasnoludki, latać na miotłach w parach jak Czarownice. Chętne dzieci próbowały tak jak w bajce Andersena uszyć szaty dla Cesarza.

Jak przekonały się dzieci życie bajkowych bohaterów nie było łatwe, ale dobrej zabawy i emocji na dzisiejszych zajęciach było bardzo dużo. Zajęcia przygotowały Anna Wasilak i Małgorzata Paprota.