2020-2021Dyrektor

Zdalne nauczanie w klasach I – VIII

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51
im. Jana Pawła II w Lublinie
z dnia 6 listopada 2020 r.
w sprawie zdalnego nauczania w kl. I-VIII
w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
w okresie od 9 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r.

1. W okresie od 09.11.2020 r. do 29.11.2020 r. nauczaniem zdalnym zostają objęte klasy I – III natomiast w klasach IV – VIII nauczanie zdalne zostaje przedłużone do dnia 29.11.2020 r.
  2. Realizacja nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość odbywać się będzie za pomocą Platformy Microsoft Office 365 – aplikacja Microsoft Teams w czasie rzeczywistym przez 30 min. Nauczyciel będzie dostępny jeszcze 15 min po zakończeniu zajęć.
  3. Kolejne lekcje zaczynać się będą o godzinie wskazanej w planie lekcji.
  4. O zasadach organizacji zajęć w kl. I – III decyduje wychowawca klasy.
  5. W przypadku nieobecności nauczyciela w planie lekcji pojawi się informacja o zastępstwie lub redukcji lekcji.
  6. W wyjątkowych sytuacjach na wniosek Rodzica, w uzgodnieniu z wicedyrektorem szkoły odpowiedzialnym za organizację nauczania dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, niektóre zajęcia mogą być prowadzone stacjonarnie na terenie szkoły.
  7. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej będą organizowane dla dzieci, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
  8. Uczniom klas ósmych przygotowującym się do egzaminu ósmoklasisty będą umożliwione konsultacje indywidualne lub w małych grupach z przedmiotów egzaminacyjnych.

Marek Krukowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51