2020-2021Św 20-21

Pasowanie na świetliczka

W dniu 5 listopada w świetlicy 11a odbyła się uroczystość “Pasowanie na świetliczka”. Uczniowie klas pierwszych w obecności pani dyrektor Elżbiety Myśliwieckiej, zaproszonych gości oraz wychowawców mieli okazję zaprezentowania montażu słowno-muzycznego oraz zdobytej wiedzy. Dzieci pięknie śpiewały poznane piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Następnie reprezentanci klas musieli przejść test w różnych konkurencjach min. w zgadywaniu przedmiotów szkolnych, odgadywaniu zagadek czy w pytaniach “Prawda-Fałsz” związanych z życiem szkoły. Najwięcej jednak emocji wywołała konkurencja zawiązywania sznurowadeł w bucie. Nasi uczniowie doskonale się zaprezentowali i na zakończenie w obecności pani dyrektor złożyli przysięgę i oficjalnie zostali przyjęci do grona świetlicy szkolnej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową odznakę świetliczaka. Następnie wystąpiła grupa: Studio Taneczne CRD pod kier. pani Marzeny Jakubowskiej. Dwa zespoły taneczne “Szmaragdy” i “Perełki”zaprezentowały kilka układów tanecznych i porwały do tańca naszą wspaniałą publiczność. Uroczystość przygotowali wychowawcy: Dorota Matacz, Agnieszka Gawłowska, Aneta Gontarz, Małgorzata Mazurek oraz Tomasz Kalinowski.

Opracowała Aneta Gontarz