2020-2021K 20-21S 20-21

Sukces w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

W zawodach I stopnia XV Olimpiady Informatycznej Juniorów naszą szkołę od października 2020 roku reprezentowało 8 uczniów.

Zawody I stopnia składały się z trzech tur. Pierwsza tura (testowa) zawodów I stopnia polegała na rozwiązaniu testu, a kolejne dwie (otwarta i ukryta) na samodzielnym rozwiązaniu 4-6 zadań w każdej z tych tur poprzez napisanie programu w języku C++ lub Python rozwiązującego podany w zadaniu problem. Wynikiem zawodów I stopnia jest suma punktów uzyskanych w tych trzech turach.

Awans do II etapu uzyskał Aleksander Olszewski z klasy 7g. Na wyróżnienie zasługują: Bartosz Woźniak z klasy 8c oraz Krzysztof Malec i Hubert Wiśniewski z klasy 8b, którym zabrakło niewiele do awansu.

Zawody II stopnia zaplanowane są w dniu 13 marca 2021 roku.

Laureaci i finaliści Olimpiady otrzymują celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z informatyki oraz są przyjmowani do wybranych szkół ponadpodstawowych w całym kraju poza zwykłym postępowaniem kwalifikacyjnym. Uprawnienia te przysługują na zasadach określonych w Ustawie o systemie oświaty.

Uczniów do konkursu przygotowuje nauczyciel informatyki – Marcin Stec.

Marcin Stec