Zakończenie zimowej szkoły -Innowator

W miniony poniedziałek 1 marca odbyło się webinarium zamykające Szkołę Zimową w projekcie Szkoła dla Innowatora.

Zimowa szkoła trwała 5 dni, w czasie których intensywnie pracowaliśmy i pogłębialiśmy swoją wiedzę m. in. z zakresu tworzenia zadań interdyscyplinarnych, czy mapowania kompetencji uczniów. Współpracując z nauczycielami z innych szkół z całej Polski biorących udział w projekcie, wymieniali się wiedzą i doświadczeniami, a także czerpaliśmy mnóstwo inspiracji do dalszej pracy.
W pierwszej części webinarium kończącego Szkołę Zimową mieli okazję wypowiedzieć się uczniowie klas, które objęte są projektem. Naszą szkołę dzielnie reprezentował Adam Waciński z klasy 7d. Uczniowie byli pytani jak z ich perspektywy wygląda doświadczenie udziału w projekcie, w którym ich nauczycielki i nauczyciele przechodzą intensywny program zmiany sposobu swojej pracy, a oni mają okazję doświadczać pracy nowymi, ciekawymi metodami.

Podczas webinarium miało też miejsce wystąpienie Prof. dr hab. Stanisława Dylaka z Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Pedagoga, dydaktyka i pedeutologa. Autora monografii, redaktora i współredaktora siedmiu prac zbiorowych, opublikowanych w ponad 100 czasopismach naukowych.

Profesor opowiedział m.in o rozwijaniu kompetencji u uczniów i uczennic, a także o tym, jak konstruuje się uczniowska wiedza i dlaczego nauczycielskie “wycofanie” może aktywizować młodych ludzi.

Innowatorzy

Krzysztof Mackiewicz