2020-2021B 20-21

Bierzemy udział w V Ogólnopolskim Czytaniu “Jeżycjady”

Wraz z wiosną budzimy się do czytania! Proponujemy jak co roku  przygodę z twórczością Małgorzaty Musierowicz. Akcja trwa przez cały marzec.
Zachęcamy do czytania serii i działania!

Możecie robić obrazki z cytatami, które Wam się spodobają, albo z sentencjami łacińskimi, w których gustował Ignacy Borejko. Ubarwią one nasz szkolny facebook.

Możecie nagrywać fragmenty czytanych książek, które zamieścimy na szkolnym kanale you tube.

Dobrym pomysłem jest też robienie ciekawie zaaranżowanych fotografii z książkami Musierowicz na pierwszym planie. Umieścimy je na szkolnym instagramie.

Uwolnijcie swoją kreatywność. Wszelkie prace prosimy przysyłać na adres biblioteka@sp51.lublin.eu.

Wiele waszych mam i babć dorastało z tymi książkami. Dla młodych czytelników jest to świetna podróż w czasie do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Czasy odległe, ale jak się przekonacie bez względu na epokę dzieci i młodzież mają podobne radości i smutki.  Chodzą do szkoły, spotykają tam przyjaciół, zakochują się, czytają, mają swoje pasje i talenty, czasem miewają konflikty z rówieśnikami, niekiedy się boją. Ciekawe czy Wy zaprzyjaźnicie się z bohaterami „Jeżycjady”, bo seria ta z racji tego, że głowni bohaterowie mieszkają w poznańskiej dzielnicy Jeżyce, tak właśnie się nazywa.  Czytajcie razem z rodzicami, z rodzeństwem, z przyjaciółmi. Mamy w naszej bibliotece wszystkie części. Zapraszamy do wypożyczania.