2020-2021K 20-21MiędzyszkolnyS 20-21

Sukces w konkursie z języka niemieckiego

Uczennica naszej szkoły, Paulina Grabowska z klasy 8d, została Laureatką w międzyszkolnym konkursie językowym  “Chętnie uczę się języka niemieckiego, bo…” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lublinie. Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Goethego w Warszawie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, którego celem było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego, zainteresowanie kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, promowanie właściwego wykorzystania zasobów internetowych jako źródła informacji oraz rozwijanie zdolności plastycznych i informatycznych.

Nasza reprezentantka wykonała nieszablonową prezentację Power Point. Jury konkursu wysoko oceniło pomysłowość i kreatywność uczennicy, a także estetykę, przejrzystość oraz poprawność językową wykonanej pracy.

Nagrodę ufundował Instytut Goethego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Renata Parol-Paszko