Szkolny Budżet Obywatelski – mamy to!!!!

Jesteśmy w gronie 10 szkół, które zostały wybrane do pilotażowej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Wiosną tego roku został ogłoszony konkurs na opracowanie dwuletniego planu
rozwoju samorządności w lubelskich szkołach.
Udało się nam znaleźć w gronie tych, których programy oceniono najlepiej!
Dzięki temu otrzymamy wsparcie finansowe, które przeznaczymy na realizację projektów w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
O ich kształcie zdecyduje społeczność naszej szkoły.

Plan rozwoju samorządności powstał po konsultacjach z młodzieżą, która zgłosiła chęć udziału w pracach na rzecz szkoły w opracowanej ankiecie.
Odbyły się dwa spotkania podczas których rozmawialiśmy o tym,
jak powinna się rozwijać samorządność w SP51, by mogła się ona stać Szkołą Partycypacji.

Formalny kształt programowi nadały panie Elżbieta Piskorska i Ewa Ziembowicz, które opiekują się Samorządem Uczniowskim.
Wsparcia merytorycznego udzieliła pani wicedyrektor Urszula Furtak.

Obecnie trwają szkolenia zorganizowane przez Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin.
Oprócz autorek planu bierze w nich udział uczeń klasy 6L Marcin Sawecki – wulkan pomysłów.
Zachęcamy całą społeczność naszej szkoły do zastanawiania się nad potrzebami i marzeniami, które sprawią, że będzie nam w szkole lepiej.
Od września ruszamy pełną parą!!!

oprac. E. Ziembowicz