Code Week 2021 już za nami

Kolejny raz uczniowie SP51 pod opieką nauczycieli informatyki wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu Code Week 2021. Jest to inicjatywa, która ma na celu propagowanie wiedzy informatycznej i przekonywanie nieprzekonanych o tym, że kodowanie nie jest trudne.

W naszej szkole zamiast tradycyjnych lekcji informatyki, czas ten przeznaczony został wyłącznie na zajęcia związane z kodowaniem i robotyką. Uczniowie programowali z wykorzystaniem Minecraft’a oraz Baltie’go, tworzyli gry w Scratch, kodowali z robotami: Photon i Vernie. Odbył się też konkurs Kahoot dotyczący zagadnień związanych z tygodniem kodowania.

Wciąż zachęcamy do udziału w trwających do 25 października konkursach: “Szkoła Moich Marzeń w Minecraft” oraz “Tapeta na pulpit komputerów SP51”.

Chociaż Code Week dobiegł końca to nasza przygoda z językami programowania dopiero się zaczyna.

Nauczyciele informatyki

Wyniki konkursu Kahoot: