Lekcje z Temidą

W naszej szkole gościliśmy panią Magdalenę Klimek, która przeprowadziła zajęcia z zakresu edukacji prawnej w ramach akcji „Lekcje z Temidą”. Program ten ma na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. W lekcjach udział wzięli uczniowie czterech klas VIII. Dowiedzieli się, dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i internecie, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić. Zajęcia były ciekawe, uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących poruszanych zagadnień.

„Lekcje z Temidą” organizuje Fundacja Altum. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Opracowała: Iwona Piotrowicz