2021-2022kl. 1-2-3

Krótka lekcja historii

Uczniowie klasy 3b przystąpili w tym roku szkolnym do Programu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Powstanie  zapisało się na kartach historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.  Bohaterowie tamtych czasów to patrioci. Uczniowie mieli okazję poznać ich waleczną postawę oraz determinację  w niezłomnym dążeniu do wolności. Dowiedzieli się, że niektórzy poświęcili  swoje  młode życie dla Ojczyzny.

Dzięki uczestnictwu w tym projekcie, dzieci miały  okazję  poznać wycinek historii XX wieku. Wykonując dziękczynne  drzewka w kolorach narodowych  wyrazili swoją wdzięczność, pamięć i szacunek dzielnym  uczestnikom Powstania Warszawskiego.

To była krótka i ciekawa lekcja historii.

Opracowanie:  Marta Szumska

Agnieszka Dębiak