2021-2022kl. 1-2-3

„Spocone dyktando” klasy 2b

Uczniowie z klasy 2b zmierzyli się ze „spoconym dyktandem”, które polegało na zgodnej pracy w dobranej losowo parze. Najpierw jeden uczeń dyktował tekst dyktanda umieszczony w kilku miejscach na szkolnym korytarzu rówieśnikowi, a później była zamiana ról. Praca polegała na zapamiętaniu jak największej ilości słów i znaków interpunkcyjnych.

Tekst  obfitował w wyrazy związane z naszą Ojczyzną. Dyktando wymagało od uczniów koncentracji ale również dobrej kondycji. Okazało się, że zadanie wcale nie było proste.

Dzieciom spodobała się ta forma pisania dyktanda.
Niektórzy nawet zmęczyli się i spocili biegając od tekstu do ławki aby zapamiętać słowa i poprawną pisownię.

Opracowanie: Anna Wiejak

Agnieszka Dębiak