Pomoc Ukrainie – WAŻNE!

PILNE! W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK I ŚRODĘ RUSZA TRANSPOSRT DO LWOWA. POTRZEBNE SĄ KOCE, KOCYKI I ŚPIWORY DLA LUDZI PRZEBYWAJĄCYCH W SCHRONACH I TYCH PRZY GRANICY. ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ Z RZECZAMI DO P. AGNIESZKI LANGE.

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Od jutra do niektórych klas dołączą uczniowie z Ukrainy. Przyjmijmy ich ciepło i pomóżmy, by mogli zapomnieć o koszmarze wojny. Poza pomocą materialną, którą prowadzimy w naszej szkole od ubiegłego tygodnia, jest także możliwość włączenia się w sponsorowanie obiadów dla nowych uczniów z Ukrainy. Osoby zainteresowane tą formą pomocy prosimy o bezpośredni kontakt z p. Kamilą Pytka (pokój 7D) lub telefoniczny (tel. kom.: 880 – 527 – 240, tel.: (81) 527 88 80 wew. 26).

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

dziękujemy serdecznie za wszystkie działania na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zebrane dary zostały dotychczas przekazane do organizacji zajmujących się dystrybucją darów dla uchodźców przebywających na terenie kraju, jak też transportem do miast w Ukrainie (m.in. Caritas, Fundacja Homo Faber, KUL, świetlica w Dysie, hotel Logos, Ośrodek Rekolekcyjny Księżomierz). Na bieżąco prowadzona była pomoc materialna dla rodzin, które przyjęły Ukraińców do swoich domów.

Dziękujemy uczniom z Koła Wolontariatu działającego przy naszej szkole oraz dużej grupie nauczycieli, którzy zaangażowali się w zbieranie, segregowanie i dystrybucję rzeczy dla potrzebujących.

Przekazujemy bieżące informacje dotyczące aktualnych działań na terenie naszej Szkoły.

• Zbiórka darów będzie kontynuowana, ale od dnia dzisiejszego wstrzymane zostają dyżury popołudniowe uczniów i nauczycieli. Chętni mogą nadal przynosić potrzebne rzeczy i zanosić je bezpośrednio do sali 1C.
  • Potrzebne rzeczy:
    – żywność długo- i krótkoterminowa,
    – woda w małych opakowaniach
    – mleczka i soki w kartonowych opakowaniach,
    – środki do higieny osobistej,
    – środki chemiczne do utrzymania czystości,
    – leki przeciwbólowe i środki opatrunkowe,
    – ubrania (po uzgodnieniu bieżących potrzeb z p. Jolantą Soroką, która ma wiedzę na temat potrzeb uczniów z Ukrainy, którzy trafili do naszej szkoły.

Informujemy, że jest możliwość pozaszkolnego zaangażowania się w pomoc uchodźcom, którzy zatrzymują się na dworcu PKS i PKP w Lublinie, czekając na transport dalej lub oczekując na odebranie z dworca przez rodziny i znajomych. Na stronie Facebooka zamieszczony jest harmonogram pracy wolontariuszy na dworcu PKS w ciągu całej doby oraz harmonogram  dowozu jedzenia (ma to zapobiec marnowaniu się jedzenia). Warto porozmawiać o tym z uczniami, być może zechcą włączyć się wraz z rodzicami w ten rodzaj pomocy.

Link do harmonogramu pracy wolontariuszy:

Link do harmonogramu dowozu jedzenia:

Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce.
I apelujemy o dalszą pomoc. Potrzeby są ogromne. Razem możemy więcej 🙂

Zespół ds. wolontariatu