2021-2022K 21-22

XIX Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej – wyniki

W tym tygodniu w murach naszej szkoły odbyły się przesłuchania uczestników zgłoszonych do udziału
w XIX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie we współpracy z Filharmonią Lubelską im. Henryka Wieniawskiego. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Lubelski Kurator Oświaty.

W Festiwalu wzięło udział 28 solistów, dwa duety, 12 chórów (łącznie 340 uczniów) oraz dwa zespoły kilkuosobowe. Zaprezentowano utwory w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, ukraińskim, czeskim, szwedzkim i rosyjskim.

Jury, składające się z artystów Teatru Muzycznego, specjalistów od emisji głosu, muzyków i tekściarzy oraz nauczycieli języków obcych pod przewodnictwem p. Joanny Galant doradcy metodycznego języka angielskiego, po wysłuchaniu 42 utworów zaprezentowanych przez uczniów z 18 przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych placówek oświatowych miasta Lublin i województwa lubelskiego podjęło decyzję o wyłonieniu laureatów i wyróżnionych XIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej.

Należą do nich:

LAUREACI:

LP. WYKONAWCA UTWÓR PLACÓWKA OŚWIATOWA
1 Chór Con Passione kl. 4-8 Vem Kan Segla Förutan Vind Szkoła Podstawowa im. J. I. Kraszewskiego nr 47 w Lublinie
2 Chór Kasjopea i zespół taneczny WEGA Shum Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie
3 Chór Preludium 5-6 latki Il valzer del moscerino Przedszkole nr 83 w Lublinie
4 Chór ZS nr 13 (SP 58 Lublin) El Baile del Sapito ZS nr 13 w Lublinie (SP 58 Lublin)
5 Duet: Marta Michajłowa-Czuluk, Konrad Adamczyk Przechadzka Niepubliczne Ognisko Artystyczne CRD
6 Lech Anastazja Mięta i czekolada Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Lublinie
7 Łukasiewicz Anna Dernière Danse Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
8 Nowak Magdalena Volare Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Puławach
9 Patyra Kacper Thinking out loud Szkoła Podstawowa Nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie
10 Pawełczak Zuzanna In Assenza Di Te Niepubliczne Ognisko Artystyczne CRD

WYRÓŻNIENI:

LP. WYKONAWCA UTWÓR PLACÓWKA OŚWIATOWA
1 Chór Madzimuzy Jožin z bažin Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
2 Chór Scherzo Pocztówka z Lublina Szkoła Podstawowa w Krasieninie
3 Duet: Toruń Małgorzata, Żurek Natalia Uliczkami Lublina ZS nr 13 w Lublinie (SP 58 Lublin)
4 Gębka Aleksandra Pocztówka z Lublina Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
5 Mazurek Szymon Nad Bystrzycą Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Puławach
6 Pochwatka Aleksandra Lublin Natural Voice Agnieszka Tomczyk
7 Zaborska Maja Malovany dzbanku Szkoła Podstawowa im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich

Listy ułożone są alfabetycznie, nie ma więc znaczenia, na której pozycji znalazła się szkoła.

Laureaci oraz wyróżnieni wykonawcy wystąpią w Koncercie Galowym na scenie Filharmonii Lubelskiej 6 czerwca 2022 r.

Wszystkim Uczestnikom i Opiekunom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Anna Wójcik

Marcin Stec